konsultacje nad projektem

Pomysły na to, gdzie można wykorzystać fotografię reklamową

Fotografia reklamowa to niezwykle ważny element skutecznego marketingu. Jednym z najważniejszych ludzkich zmysłów jest wzrok. Większość z nas jest wzrokowcami, co oznacza, że walory wizualne są dla nas bardzo istotne, więc często podejmujemy decyzje o zakupie danego produktu na podstawie jego wyglądu lub sposobu prezentacji w reklamach. Aby zdjęcia reklamowe były efektywne i przynosiły zamierzony rezultat, czyli zwiększały sprzedaż prezentowanych na nich wyrobów, muszą być przemyślane, pomysłowe i interesujące. Ich zadaniem jest bowiem podkreślenie charakteru i atrakcyjności produktu oraz przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.


Czym tak właściwie jest fotografia reklamowa?


Fotografia reklamowa to zdjęcia produktów, usług albo firmy, których zadaniem jest zwiększenie jej popularności oraz sprzedaży. Nazywana bywa także fotografią komercyjną, bo skupia się na promowaniu produktu, usługi lub marki. Odpowiednie ukazanie fotografowanych przedmiotów może wpływać na emocje odbiorców, kształtować ich potrzeby i skutecznie zachęcać do zapoznania się z ofertą firmy. 


Fotografia reklamowa jest wykorzystywana we wszystkich branżach. Reklamowane są w ten sposób zarówno produkty spożywcze, zabawki, ubrania, samochody, jak i sieci handlowe, restauracje, hotele czy firmy deweloperskie. Zastosowanie jej w działaniach marketingowych pozwala zwiększyć sprzedaż, nie dziwi więc fakt, iż korzysta z niej większość firm.


Jak powstają fotografie reklamowe?


Fotografie reklamowe powstające w naszym studiu fotograficznym są zawsze tworzone w ścisłej współpracy z klientami. Razem z nimi przygotowujemy koncepcję sesji, wspólnie zastanawiamy się, do jakich odbiorców ma być adresowana i staramy się zrobić wszystko, aby była ona dla nich atrakcyjna. Pierwszym krokiem jest wykonanie zdjęć próbnych, które następnie ocenia klient i wprowadza ewentualne zmiany. Kiedy zapoznamy się ze wszystkimi uwagami klienta dotyczącymi przedstawionych mu zdjęć próbnych, możemy przystąpić do przygotowywania ostatecznych fotografii. Zajmujemy się także profesjonalną postprodukcją zdjęć, które dzięki naszym zabiegom wyśmienicie prezentują się we wszystkich miejscach docelowych.


Gdzie wykorzystuje się fotografie reklamowe?


Fotografia reklamowa to dość obszerna kategoria. Zaliczamy do niej zdjęcia produktowe wykonane w indywidualnych aranżacjach. Takie ujęcia nadają się idealnie do zastosowania w firmowych katalogach, czasopismach i magazynach branżowych, w reklamach publikowanych w prasie, Internecie oraz na billboardach. Wykorzystuje się je także w ulotkach reklamowych, w restauracyjnych menu oraz na firmowych stronach internetowych i na profilach w mediach społecznościowych.


Gdziekolwiek pojawią się takie zdjęcia, mają do zrealizowania jedną misję – zwiększyć efektywność sprzedaży danego produktu oraz wspomagać budowanie wizerunku firmy. Zdając sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od sposobu prezentacji wyrobów, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Doskonale wiemy, że dobre zdjęcia reklamowe potrafią zdziałać cuda!

Scroll to Top
Przewiń do góry